Menu

Baş Dönmesi Nasıl Geçer

Baş dönmesi her yaştan kişinin ortak şikayetlerinden olup herkes aynı durumda muzdarip olmaktadır. Şikayetlerin artması sonucunda kişilerin sosyal hayatlarını etkileyerek performans düşüklüğü yaşatmaktadır. Vücudumuzun dengesi sağlanması doğru beslenerek, ihtiyacımız olan vitaminleri karşılamamız gerekmektedir. Rahatsızlıklardan bir çok kişi şikayetçi olabilir.

Sabahları baş dönmesinin sebebi ani hareketlerden dolayı kaynaklanmaktadır. Ani hareketler yerine yavaşça yatağımızdan kalkmamız gerekmektedir. Vücudumuzdaki kan dolaşımını engellediğinden dolayı baş dönmesi görülmektedir. Kan dolaşımını düzene sokmak için sirke ve bal karşımı hazırlayarak kullanabiliriz.

Ballı elma sirkesi kullanımı sayesinde baş dönmeleri azaldığı gibi zamanla ortadan kalkıyor. İhtiyacınız olan 2 tatlı kaşığı bal ve elma sirkesi ilave ederek karıştırmanız. Sabah akşam düzenli içilmesi durumunda baş dönmesinin azaldığını görebilirsiniz.

Papatya kürü; Baş dönmesinde kullanılan bitkilerden birisi papatyadır. Çayı ile şifalı olduğu gibi kaynatılmış suyun içine bir tatlı kaşığı papatya ilave edilerek demlenmesini bekleyiniz.

Zencefil kürü; 3 bardak kaynatışmış suyun içine bir parça zencefil atarak demlemeye bırakınız. Kaynatın ve süzerek günde üç defa içiniz.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir