Baş Dönmesi Nasıl Geçer

Baş dönmesi her yaştan kişinin ortak şikayetlerinden olup herkes aynı durumda muzdarip olmaktadır. Şikayetlerin artması sonucunda kişilerin sosyal hayatlarını etkileyerek performans düşüklüğü yaşatmaktadır. Vücudumuzun dengesi sağlanması doğru beslenerek, ihtiyacımız olan vitaminleri karşılamamız gerekmektedir. Rahatsızlıklardan bir çok kişi şikayetçi olabilir.

Sabahları baş dönmesinin sebebi ani hareketlerden dolayı kaynaklanmaktadır. Ani hareketler yerine yavaşça yatağımızdan kalkmamız gerekmektedir. Vücudumuzdaki kan dolaşımını engellediğinden dolayı baş dönmesi görülmektedir. Kan dolaşımını düzene sokmak için sirke ve bal karşımı hazırlayarak kullanabiliriz.

Ballı elma sirkesi kullanımı sayesinde baş dönmeleri azaldığı gibi zamanla ortadan kalkıyor. İhtiyacınız olan 2 tatlı kaşığı bal ve elma sirkesi ilave ederek karıştırmanız. Sabah akşam düzenli içilmesi durumunda baş dönmesinin azaldığını görebilirsiniz.

Papatya kürü; Baş dönmesinde kullanılan bitkilerden birisi papatyadır. Çayı ile şifalı olduğu gibi kaynatılmış suyun içine bir tatlı kaşığı papatya ilave edilerek demlenmesini bekleyiniz.

Zencefil kürü; 3 bardak kaynatışmış suyun içine bir parça zencefil atarak demlemeye bırakınız. Kaynatın ve süzerek günde üç defa içiniz.

Baş Dönmesinin Nedenleri

Kan basıncındaki ani değişimler,
Beyine yeterince kan ve oksijen gitmemesi,
Ani gelişen kalp krizi,
Hipertansiyon hareketliliği,
Kulak zarının yırtılması,
Görme sorunlarının yaşanması,
Madde bağımlılığının sağlanması,
Psikolojik sorunların yaşanması,
Beyin ve beyincik tümörlerinin olması,
Aşırı alkol tüketiminin gerçekleşmesi,
Kuru öksürük yaşanması,
Baş ağrılarının gerçekleşmesi,
Sık ve derin nefes alıp vermek.

Baş Dönmesi Nasıl Geçer

Ani hareket edilmemeli,
Sırt üstü pozisyonda uyunmamalı,
Ayakta uzun süre kalınmamalı,
Aşırı bunaltıcı sıcak havalardan korunmalı,
Kan şekerini belirli seviyede tutulmalı,
Düzenli olarak egzersiz yapılmalı,
Vücudun su dengesi korunmalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here