Menu

Başkalarıyla Alay Etmek Neden Kötüdür Kısaca

Alay Etmek Neden Kötü Bir Davranış, Alay Etmek Neden Kötü Kısaca

Toplum içersinde yaşadığımızda başkalarının hayatına saygı duymalıyız. Hepimiz dünyada şanslı doğmadığımız hayat şartlarının doğrultusunda fiziksel görünüşümüz değişmektedir. Kendilerinde kusur olmadıklarını gören insanlar başkalarının görünüşü ile alay geçerek onları küçümseyebiliyor.

İnsanların görünüşü, yaptıkları, düşünceleri, hisleri konusunda alay geçilmesi o kişi için oldukça önemli bir şeydir. Alay geçildiği zaman kendisini toplum içersinde olmaması gerektiğini düşündürecektir. Kendisini daima dışlanmış hissederek alaycı insanlardan kaçma gereğinde duyar.

Zamanla bu durum kendisi içe kapanık bir hale getirerek asosyalleşmeye devam etmektedir. Asosyal bir insan bu durum yüzünden kendisini eve kapatacaktır arkadaş dahi kazanamayıp zamanla içi için yiyecektir. Hiçbir sosyal faaliyete katılmayarak kendisini küçümseme gereğinde bulunur.

Bir başkasıyla alay etmek İslam dinince de yasaklanmıştır kötü bir davranış olmaktadır. Sonuçta herkes Allah tarafından yaratıldığından dolayı böyle davranışlar doğru olmamaktadır.

alay etmek

alay etmek

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir