Menu

Bayramda Kilo Almamak İçin

Bayramda Kilo Almamak İçin Ne Yapmalıyız, Bayramda Nasıl Beslenmeliyiz

Bayrama kısa süre kalması ile birlikte bugünlere hazırlık yapılmaya başlandı. Ocakta yemekler, fırında börekler kekler tatlılar hali hazırda bayram hazırlığını bekliyor. Böyle zamanlarda gelen giden çok olur ikramların yanında kendinizde bir şeyler atıştıralım derken kalorileri fazlasıyla almaya başlayıp kilonuzda hareketlenme başlar.

Bayramın gelmesi ile birlikte beslenmeye dikkat edilmesi gerekli olup aşırıya kaçınılmaması gereklidir. Sabahları geç uyanılsa dahi kahvaltınızı yaparken mutlaka yağlı yiyecekleri kendinizden uzaklaştırınız. Özellikle tüketmemeniz gereken yiyecekler börek, poğaça, gözleme, krep, pasta, tatlı çeşitleri yüksek miktarda kalori içerdiğinden dolayı sizi zorlayabilir.

Bayram zamanında kişilerin tüketmesi gerekenler hafif yiyecekler zeytinyağlılara yönelin. Haşlanmış yiyecekler ve çiğ sebzeler tüketiniz yaz sıcaklarından korunuş olduğunuz gibi dinç hissederek aynı zamanda kilo almanızı bir nebze olsa önleyecek.

Et,balık, tavuk ve köfte gibi ürünlerde 1 porsiyonu geçmeyecek kadar tüketiniz hamur işlerini mümkün olduğunca az tutunuz bir dilim olabilir. Bolca su içmeyi asla ihmal etmeyiniz devamında meyve tüketiniz.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir