Menu

Bebek Emziren Anne Oruç Tutabilir mi

Hamile Kadınlar Oruç Tutabilir mi, Emziren Kadınlar Oruç Tutabilir mi bununla ilgili dini bilgilere bakıldığı zaman bugünlerde oruç tutulmayabilir daha sonra kaza ile birlikte tutulması gerekilmektedir.

Hamile ve emziren kadınların sağlık açısından oruç tutmamaları gerekmektedir. Sağlığınızı koruduğunuz gibi ileride oluşacak tehditlere karşı savunma yapmış olursunuz. Ramazan ayının gelmesi ile birlikte hamile kadınların oruç tutmaya kalkıştığında bebekleri için yeterince süt oluşmadığından dolayı kesintiler olabilir. Bebeğinizin sağlığınızı tehlikeye atmamanız gerektiğini uzmanlar dahi dile getirmektedir ihtiyacı olan süt yüzünden ramazan ayında oruç tutmayarak sonradan tutabilirler.

İslam dinine göre oruç tutulmaması gerekilmektedir. Yemediğiniz yiyecekler ile birlikte kendinizin ve çocuğunuzun hayatını tehlikeye atmış olacaksınız. Anne veya süt anne olsun bebek emziren kişiler oruç tutmayabilirler.

Hamile ve emziren kadınlar kendisi ile birlikte çocuklarının helak olmasından korkarlarsa oruç tutmayabilirler. Bu durumda olan kadınların kefaret gerekmez daha sonra oruçlarını kaza edebilirler.

anne sütü

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.