Bebekler Neden Uyumaz

Bebeklerin büyüme ve gelişmesi için sağlıklı düzenli uykuya ihtiyaçları vardır. Uykudan uykuya geçişleri onların psikolojisini olumsuz yönde etkileyecektir. Sorunlar kendisini gösterip huysuzlanmaya sorunlar getirmeye başlayabilir. Bebeklerde uyku sorunlarının başında diş çıkarma, bağırsak parazitleri, şeker oranlarının yüksek olması, kahve ve çay gibi uyarıcı maddelerin tüketilmesi sonucunda etki yaratmaktadır.

Çocuğunuzun erken saatte uyumamasının sebebi tespit edilerek çözüme ulaştırılmalı. Rahat ve temiz bir ortam olduğunda huzurla uyuyabilirler. Bunu aksi bir durumda uyumalarında her daim sorun yaşayacaklardır. Doğru pozisyonda uyumaları onları rahatlatacaktır. Ortam havalı ve temiz olması insanlara sağlık verir. Odanın sıcaklığına göre serin ve rahat giydirilerek karanlık bir oda oluşturulması onların sağlığına ulaşmalarında en büyük katkı olacaktır.

Çocukların takibini yapıp yatmadan kullandıkları ilaçlar, gün içerisinde yaşadıkları stres, huzursuzluk, sorunlar varsa bunların giderilmesi için araştırma yapılmalı. Aile takibini en yakın şekilde gerçekleştirerek çocuklar üzerindeki uyku sorunlarını araştırabilirler. Çocuğunuzun huzursuz olması görmezlikten geldiğiniz sorunlarla kendisini gösterebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here