Menu

Bedelli Askerlik Çıkacak mı 2014 Son Dakika Haber

Bedelli Askerlik Çıkacak mı 2014, Bedelli Askerlik Son Dakika 2014

Askerlik kısalması ile birlikte yaşı geçen ve parası olanlar için yeni bir bekleyiş başlamıştır. Bekleyiş sonucunda kişilerin bedelli askerlik yapması beklenmektedir. Bedelli askerlik konusunun konuşulması kulisleri bir anda germeye başlamıştır. Cumhurbaşkanlığı seçiminden sonra tekrar gündeme gelmesi beklenen durumlardandır. Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklama ile birlikte askerlik konusu gündemde olmadığını belirtmiştir.

Milli Savunma Bakanı olan İsmet Yılmaz’ın yaptığı açıklamalardan dikkatimizi çekim cümlesi ise bedelli askerliğin olmadığı karma askerlik sistemi ülkemizin ordusunu daha güçlü kıldığı olmuştur. Türkiye için uygun sistemlerden olduğu gibi profesyonel olarak Bakan durumdan oldukça memnun olduğu gözden kaçmamıştır. Bedelli askerlik konusunda bu dönem içersinde herhangi bir çalışmanın yapıldığı görülmemektedir.

Yüz binlerce kişinin beklediği bedelli askerlik gelecek mi? İş hayatını bırakıp askere gitmek zorunda kalacaklar için neler yapılacak? Bedelli askerlik kimleri etkileyecek çalışma imkanları neler olacak hepsi beklenmektedir. Askerlik ile ilgili bilinmesi gereken son dakika haberleri 2014 yılının Mili Savunma Bakanlığı tarafından yapılmıştır.

asker

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir