Bel Ağrısından Kurtulmanın Yolları

Bel ağrısı genç yaşlı herkeste kendisini gösteren sağlık sorunlarından oldu. Ağrıları başlayan kişileri acıları çekilmez olur. Halk arasında koca karı tedavilerinin uygulanmaya başlaması daha ciddi sorunları beraberinde getirilir. Bel ağrılarını ciddiye alıp uzmanlar tarafından tedavilerin uygulanması gerekir. Ağrılarınızdan kurtulabilir onlardan uzaklaşabilirsiniz. Yapacağınız pratik hareketler sayesinde bunlardan kurtulmanız mümkündür.

Ağrıların büyük sebebi belinizi zorlayacağı hareketlerde bulunmanızdan dolayıdır. Karşılığında alınacak olan önlem ağır bir şeyi kaldırırken belinizi eğerek değil de dizlerinizi eğip almanız olacaktır. Kaldıracağınız yükün ağırlığı bacaklarınıza yüklenmesi sizin zorlanmanızı önleyecektir.

Bel bölgesi kaslarınızın zayıf olması belinize yük taşımasına sebep olur. Ağır bir şeyleri kaldırırken yük belinize gelirken kaslarınıza da binecektir. Zayıf ve gelişmemiş kaslara sahipseniz bunun etkisi aynı şekilde belinize gelerek ağrıması daha fazla olur. Bel kaslarınızı geliştirip düzelte yapmanız gerekir.

Doğru uyku pozisyonu sayesinde belinize destek olabilirsiniz. Uzmanlar tarafından önerilen uyku pozisyonu sırt üstü olup dizler hafif şekilde havada olmalıdır. Yan tarafına yatıp uyuyacak olan kişiler ayaklarını biraz kendisine doğru çekmelidir. Düz olarak yatmak belinize ağırlık verip omurganıza baskı oluşturacağından bundan uzak durunuz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here