Bel, Sırt Ağrısı ve Horlama İçin Doğru Uyku Pozisyonu

Doğru ve sağlıklı uyku pozisyonu sayesinde vücudumuz güne dinç şekilde başlayabilir. Boyun ve bel ağrısı çeken kişilerin doğru pozisyonlar rahat bir uyku dönemi geçirebilirler. Hastaların yatma pozisyonlarının önemli etkisi olup saatlerce o şekilde durdukları göz önünde bulundurulması gerekir. Uyku pozisyonlarının faydaları ve zararlarını inceleyerek doğru olanı kendimiz için seçebiliriz.

Sırt Üstü
Boyun, bel, sırt arılarını azaltarak göğüslerinizin baskıdan kurtularak rahat şekilde uyumanızı sağlar.

Olumsuz etkisi horlamaya yol açar. Belinizi eğdiğinizden dolayı zorlanmaya neden olur. Başınız yüksekte olması midenizdeki asidin tekrar yukarı çıkmasını önlemektedir. Ekşime ve ağzınıza acılık gelmesinin önüne geçilir.

Yüzünüze baskı olmadığından dolayı kırışıkların oluşmasını önler. Kendinizi iyi hissederek bu şekilde yaşlanmayı geciktirmiş olacaksınız.

Horlama sırt üstü pozisyonda olmasından dolayı doğru yastık seçimi de haylice önemlidir. Kabarık yastıkla yatmaya çalışırsanız boyun kısmı sizi rahatlatacaktır. Başınızı ve boynunuzu destekleyen yastıklar olmalıdır.

Yastık Seçimi: İnce yastık kullanarak uyku sorunlarının önüne geçebilirsiniz. Sizi rahatlatacağı gibi kendiniz iyi hissetmenizi de sağlamaktadır.

Horlayanlara Tavsiyeler: Yüzüstü pozisyonu sayesinde horlamalar ortadan kalkabilir. Solunum yolları açık olacağından dolayı horlama sorunu yaşamazsınız. Bel ve boyun ağrısı olmayan kişilerin bu şekilde yatmaları kendilerine iyi yapmaları ile eş değer olmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here