Menu

Beynimize İyi Gelen Besinler

Doğru beslenme ile birlikte beynimizin ihtiyacı olan besinler sayesinde sağlığını korumuş oluruz. Zengin gıdalar olduğu gibi organların ihtiyaç duyduğu bazı önemli besinler bulunur. Beyin yediğimiz yiyecekler ile birlikte hafızamız güçlendiği gibi düşünme kabiliyetimiz artacaktır. Hafıza için yararlı olduğunu söyleyebiliriz.

C vitamini bol olan yiyecekleri tercih edin zihninizi açtığı gibi ağırları da azaltmaktadır. Yağlı yemeklerden sonra özellikle C vitamini tüketmelisiniz.

Tahıllarda bulunan karbonhidratlar beyne sağlık vermektedir. Önemli bir kısmı beyne ulaşarak hafızanızı güçlendirir. Protein içeren besinlere de yer verin düşünmenizi ve zekanızın gelişmesini sağlar.

Yumurta da bulunan “kolin” maddesi ile birlikte hafızanın gelişmesine etkili olup içersinde bulunan amino asitler hücre fonksiyonları etkileyerek zihinsel ve nörolojik bozuklukları önlediği görülmüştür.

Yeşil çay içen kişilerin düşünme yetenekleri arttığı gibi hızlı bir şekilde karar verebiliyorlar. Günlük olarak bir bardak çay içmeniz hafızanızı ve beyin fonksiyonlarını düzenleyecektir.

beyin

beyin

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir