Menu

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır Kompozisyon

Bilgi İle İlgili Kompozisyon, Bilgi Paylaştıkça Çoğalır Kompozisyon

Bilgi dünyanın en değerli hazinelerinden birisi olmaktadır. Paylaşıldığı sürece daha çok değer taşır. Sahip olunanlar sadece bize ait olmayarak gelecek nesillere aktarılması gereklidir. Biz atalarımızdan büyüklerimizden aldığımız bilgileri nasıl kullandıysak bu durumda da yapılması gerekende gelecek nesle taşınması olacaktır.

Ölümlü dünyada yaşayan ölümlü insanlar olduğumuzdan dolayı sonsuza kadar bilgileri saklayamayız. Bildiklerimizi başkaları ile paylaşarak onlarında bir şeyler öğrenmesine temel hazırlamış sağlayarak gelecek nesillere aktarılması için ilk adımı atmış olacağız. Bilgilerin paylaşılması sonucunda insanların eksik olan kesimleri tamamlamasına yardımcı olur. Herkes bildiğini ortaya koyarsa bilgi olarak inanılmaz ilerleme kaydederiz. Bilgi cimrilik yapılacak konulardan birisi değildir.

Eskiden söylenmiş sözlerden olan “çok gezen mi bilir, çok okuyan mı” aslında bunun cevabı gezen kişi gezdiği yerlerde bir şeyler öğrenirse daha çok bileceği olacaktır. Bilgi eksilmeyen değerli hazinelerden olup paylaştıkça aksine çoğaldığı biliniyor.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.