Menu

Bitkinin Büyümesi Nelere Bağlıdır

Bitkiler Nasıl Büyür, Bitkilerin Büyümesine Etki Eden Etkenler gelişimine etkileyen faktörler sayesinde büyümesi sağlanabilir.

Bitkilerin gelişimini sağlamak için topraktan ve doğadan gerekli ihtiyaçları tamamlaması gerekmektedir. İstenilen ortam oluştuğunda bitkiler gelişim sağlayarak büyüme gösterecektir. Bitkinin büyümesi ve gelişmesini sağlarken tohum, su, toprak, güneş, oksijene ihtiyaç duyacaktır.

Bitkiler büyüme sağlarken onlara zarar verilmemelidir. Zarar gören bitkiler çimlenmesi durur. Bitkilerin hızlı ve çabuk büyümesi için kimyasallar kullanılır bunlar bilinçsiz bir şekilde olması zarar vermektedir. Kimyasal maddeler ile birlikte içinde değişimler olup sağlığımıza zarar verecektir. Kanser gibi bir çok hastalık kullanılan kimyasal maddelerin etkisi ile gösterilir.

Organik tarımların kullanımı ile birlikte gübre ve ilaç kullanılmaz. Doğada sağlıklı yetiştiğinden dolayı canlıların yaşamlarını koruyabilirler. Gıda üretiminin devamlılık sağlanması için mutlaka organik tarıma yönelmek gereklidir.

bitki

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir