Menu

Böğürtlen Lekesi Nasıl Çıkar

Böğürtlen Lekesi Nasıl Çıkartılır, Kurumuş Böğürtlen Lekesini Çıkartma yemesi lezzetli olduğu kadar lekesi ise sizin için büyük bir çile olabilir. Çıkması en zor lekelerden olduğu gibi yerken çok dikkatli yenmesi gerekmektedir. Böğürtlen lekesi bildiğiniz sürece doğru şekilde çıkartılabilir. Lekenin oluşumu ile birlikte pratik yöntemler sayesinde kurtulabilirsiniz.

Lekenin olduğu yeri süt dolu kadın içine koyarak birkaç saat boyunca lekeye işlemesini bekleyiniz. Süt kabından çıkartarak suyun altında duruladıktan sonra makinede yıkamak için tam kıvamına gelecektir. Makineden çıkan elbisede böğürtlen lekesinin yok olduğunu görebilirsiniz.

Hazır meyve suyu ile dökülen böğürtlen lekesi için hızlı bir şekilde tuz dökerek önleyebilirsiniz. Lekeden kurtulmak için bölgenin kurumadan önce müdahale edilmesi gerekmektedir.

Kurumuş böğürtlen lekesini çıkartmak için kabın içine ılık su ve alkol koymalısınız. Hassas kumaşlarınızın zarar görmesini engellemek için alkollü suyun içinde bekleterek pamuk yardımı ile çıkartınız. Vakit kaybetmeden makineye koyarak çıkmasını bekleyebilirsiniz.

böğürtlen lekesi

Yorumlar
  1. Çınar Şubat 9, 2016 / Cevapla

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir