Bronzer Nedir ve Nasıl Uygulanır?

Bronzer adından da anlaşılacağı gibi cildimizin bronzlaşması adına kullanılan kozmetik ürün olmaktadır. Yaz aylarında bronzlaşamayan ve güzellik merkezlerine gidemeyenler için bronzer kullanarak bronzlaşmış gibi görünmeleri mümkündür. Makyaj malzemelerinin sihirbazı olan bronzer sayesinde bronzlaşmanıza gereken kalmadan o tonları cildinizde yakalayabileceksiniz.

Kullanımında püf noktalarınıza dikkat ederek bronzlaşmış gibi göstermek dışında yüzü boyutlandırmak, gölgelendirmek, cilt rengini açmak ve yüzünüzün ön plana çıkmasını sağlayabilirsiniz. Yuvarlak uçlu ve sentetik kıllardan oluşan fırçasıyla orantılı dağılım ile cildinizi yenileyebilirsiniz. Doğallıktan uzak ama güzel bir sonuca ulaşmanız mümkündür.

Yüzün genelde tümsek olan kısımlarına uygulanarak norma gözükmesi sağlanabilir. Yüz hatları altın oranda olmasa dahi bronzer ile düzenlemeler yapılabilir. Elmacık kemiklerinin belirgin olarak görünmesiyle birlikte uygulanması yüzünüzün canlılığını koruyabilir. Pudra ile yüz kontürleme yapılması mümkündür. Burun kısmını ince gösterebileceğiniz gibi herkes tarafından hayranlıkla takip edilebilirsiniz. Bronzer seçimleriniz ten renginizin iki ton daha koyusu olmasına dikkat etmelisiniz, ten renginiz ile aynı olan bronzerler maalesef işinize yaramayacaktır.

Açık ten; cildiniz için şeftali tonlarında bronzer almanız doğru seçim olacaktır. Koyu renk olması cildinizden daha kötü sonuçlar doğurabilir. Sarışınlar bal rengi seçmeli, pembemsi tonlar ile cildinizi canlı tutabilirsiniz.

Buğday ten; toprak tonunda olan bronzerler sayesinde ışıltılı ve temiz cilt görünümüne kavuşabilirsiniz.

Koyu tenk; koyu ve esmer tenlere sahip olanlar çikolata renginde bronzerler uygundur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here