Menu

Bunalıma Girenlerin Belirtileri Nedir

Bunalımın belirtileri hakkında bilgi sahibi olarak çevrenizde teşhis ettiğiniz kişileri kavrayıp onlara yardımcı olacak davranışlarda bulunabilirsiniz.

Hayat ve yaşam şartlarına göre insanlarda sıklıkla görülen temel psikolojik sorunlardan birisidir. Herkes belirli dönemler bunalıma girerek sıkıntı yaşar bunlar zaman içersinde atlatmaktadırlar. Kalıcı olarak bunalım yoktur ruhsal sorunlar görülebilir.

Bunalımda olan birisinde hissedilen duygusal ise yorgunluk, cesaretsizlik, beceriksizlik, inançsızlık, üzgünlük gibi kendisini gösterir.

Belirtileri dışa kapanıklık ile devam ede. Bunalım olan kişiler yapacağı işlerde utanabilir kaygı duyacaktır. Planlarını devamlı geciktirerek başarılı olacağını düşünmektedirler. Zamanla bunalıma karşılık eylemlerde dahi bulunmaktadırlar. Üzgün bir hal alıp fırsatı oldukça yalnız kalarak ağlamak istemektedirler.

Sağlık açısından konsantrasyon zayıflığı, hafıza kaybı, alkol ve bağımlılık yapan madde kullanımı, duygusallık ve ruh halinde ani değişimler bunalımı ifade eden belirtiler arasındadır.

bunalım

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir