Menu

Burak Kut Kimdir (Ankaranın Dikmeni Latif)

Burat Kut Kim, Ankaranın Dikmeni Latif Gerçek Adı, Burak Kut Kimdir

Ünlü şarkıcılardan birisi olan Burak Kut yeni dizisi ile birlikte hayranları ile tekrar buluştu. Sempatik tavırları ve güler yüzü ile çok sevilen isimlerden birisidir. Yeni dizisine baktığımız zaman Kanal D ekranlarında yayın hayatına başlayan Ankara’nın Dikmen’i adlı dizide rol almaktadır. Latif adında olan aile babasını canlandırıyor.

Burak Kut, Türk dizi oyuncusu ve pop müziği şarkıcısıdır 27 Ağustos 1973 (40 yaşında) yılında İstanbul ilinde doğan ünlülerden birisidir. Eğitim hayatında derslerinde çok başarılıydı. Şarkı yarışmalarında 3 yıl üst üste birincilik kazanmıştır.

Kariyerinde ilk albümü 29 Nisan 1994 tarihinde Benimle Oynama / Çılgınım adlı albümünü çıkarmıştır. Ardından bir çok albüm çıkarmasına rağmen 2007 yılında çıkardığı Komple adındaki albümü ile Türkiye kendisini tanıdı. Ardından Meyra ile birlikte 2009 yılında “Meyra ve 4 Tenör” adlı albümünde eşlik etmiştir. Oldukça başarılı albümler yapmasına rağmen bazen hayal kırıklığına uğramıştır. Bir çok ödüle layık görüldü ve kazanmıştır. Türkiye’de verilebilecek bütün ödüllere sahip olurken Avrupa “MTV Local Hero” adlı ödülünü almaya da hak kazanmıştır.

Oynadığı diziler
Ankara’nın Dikmen’i – 2014 – Latif

Albümleri
1994 – Benimle Oynama – Çılgınım
1995 – Nereden Geldim Nerelere Gideceğim
1997 – Küçük Prens
2000 – Burak Kut
2007 – Komple
2009 – İlaç

burak kut

burak kut

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir