Menu

Büyük İstanbul Depremi Ne Zaman Olacak Son Durum

İstanbul Depremi Ne Zaman, Büyük İstanbul Depremi Yaklaştı mı

Ege Denizinde meydana gelen 6.5 şiddetinde deprem AFAD’ı harekete geçirmiş gözüküyor. Fay hayatının geçtiği Marmara Bölgesi risk altına olduğu her zaman dile getiriliyor. Çarpık yerleşimler ile birlikte insanların hayatı tehlike altında olmaktadır. Özellikle binalarda çatlaklar ve yıkıntılar oluşması gelecek olan büyük depreme hazırlıksız olduğumuzu bir kez daha göstermiştir. Can kaybı yaşanmayarak sadece yaralılarla atlatılmıştır.

Çanakkale açıklarında denizin derinlik kesimlerinde 12.25’te sarsıntılar başlamıştır. Depremin büyüklüğü 6.5 olarak açıklanarak veri merkezinden oran doğrulanmış bulunmaktadır. Artçı depremlerin ise 3.0 ve 5.3 arasında meydana gelerek devam etmekteydi.

Yerleşim yerleri belirlenerek insanların daha sağlam evlerde yaşaması gerektikleri belirtilmiştir. Deprem oluşumu ile birlikte yaşamsal olarak faaliyetleri yakından etkilemektedir. Marmara ve Ege bölgesinden kesimlere göre değişiklik hissedildi.

Deprem olması ile birlikte fay hatları tekrar harekete geçtiği görülmektedir. Büyük İstanbul depremi herkesi korkutmaktadır tahmini olarak yerleşim sorunu yüzünden milyonlarca kişinin hayatını kaybedeceği düşünülmektedir. AFAD 7/24 olarak aktif görev yaparak gerekli önlemleri alınması için çalışmalarını devam ettirmektedir.

deprem

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir