Menu

Buzun Yüze Faydaları

Soğuğunda cildimize etkisi olup hücrelerimizin yenilenmesine etki ederken cildimiz daha bebeksi canlı görünür. Sarkmaların da önüne geçerek gergin cilde ulaşırsınız. Günlük olarak buz küpleriyle yüzünüze yapacağınız kompleks kan dolaşımını hızlandırarak tenin canlanmasına yardımcı olur.

Buz küplerini cildinize baskı olarak uygulayarak cildinizi canlandırabilirsiniz. Makyaj yapmadan önce cildinize masaj yaparak uygulayıp cildinizin canlanmasını ve gerginleşmesini sağlar. Gözenekleriniz küçüleceğinden dolayı makyajınız çok daha etkili şekilde görülür. Buz küpleri gün içinde kurtarıcınız olabilir. Aceleniz var ve evden acil çıkmanız gerekiyorsa buz küplerini tülbent içinde koyarak cildinize baskı uygulayınız.

Buz küpleri makyajınızın vazgeçilmezi olacaktır. Birkaç kez kullandıktan sonra cildiniz gençleşecek etkileri kısa zamanda fark edeceksiniz. Yaşlanmayı geciktirdiği gibi cilt kırışıklıklarını da önleyecek. Buz küpleriyle yapılan masajlar cildinizi korur, bebeksi cilde sahip olabilirsiniz. Tavsiyelerimizden biri dolaptan buzu çıkartır çıkartmaz yüzünüze uygulamayın biraz beklettikten sonra uygulama yapmanız mümkündür.

  • Gözenekleri büzüştürür ve kırışıkları gererek daha canlı cilde sahip olursunuz.
  • Şişmiş gözleriniz varsa buz kalıbının içine yeşil çay koyun ve dondurun. Uygulamada yeşil çaylı dondurulmuş buzu gözlerinizi altına sürün.
  • Sivilce lekelerine yapılacak buzlu uygulama sayesinde izler azalacaktır.
  • Kaşlarınızı almadan önce alnınıza koyun ve uyuşmasını bekleyin, az miktarda uyuşmasıyla beraber buzu çekin. Kaşlarınızı alırken daha az acı hissedeceksiniz.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.