Çam Yağı Nasıl Kullanılır

Çam yağı, saçlar açısından odlukça faydalı ve yararlıdır. Bakteri ve organizmaları önlediği gibi sağlıklı saçlara sahip olursunuz. Doğru kullanım etkili bir şekilde saç sağlığınızı sağlar sizi korur. Çam ağacının dikenlerinden elde edilen çam yağı, kuvvetli ve canlı saçlara kavuşmanızda yardımcınızdır. Saç için çam yağını nasıl kullanacaksınız öğrenelim.

Uzmanlar tarafından verilen tarif elimize ulaştı, çam yağı ile saç bakımında neler yapacağınızı öğreneceksiniz. Aşağıda verilen tarifi uygulayarak saç bakımınızı yapmanız mümkün.

Çam Yağı Malzemeleri

Ph 5.5 uyumlu 600 ml şampuan
2 kapak çam yağı

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Çam yağını şampuanın içine dökün, kapağını kapattıktan sonra çalkalayarak karıştırın. Karışım elde edilerek kullanım için hali hazırda olur. Belirli süre kullanımdan sonra saçlar kendiliğinden toparlanmış hale gelir.

Çam yağını tek başına kullanmak isteyenler, yağ içerik etkilidir ve saçlara uygulanmasında hassasiyet gerektirir. Uygulama esnasında birkaç damla çam yağını kap içine ilave edilir, saç derisinde parmak uçlarıyla sürülerek masaj yapılır. Saç derisine fazla bastırmadan hafifçe uygulanmalı. 30 saniye bekletildikten sonra organik şampuan yardımıyla yıkanır.

Çam Yağının Faydaları

Saçlardaki zararlı organizma ve mikropları önler. Saç derisini temizleyerek saçların hava almasını sağlar. Saçların uzamasına yardımcı olur. Saçları besleyerek aynı zamanda dökülmelerini önler. Hacim kazanan saçlarda aynı zamanda kepek sorunu da görülmez.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here