Çamur Tedavisi Nedir

Toprakta bulunan elementlerden faydalanılarak tedavi uygulanması mümkündür. İlk olarak yüzyıllar öncesini göstererek insanların tedaviye başlamaları mümkün olmuştur. Çamurdan gelen tedavi yöntemleri ile insanlar sağlık sorunlar yaşamları engellenmiştir. Sıpa ve sağlık merkezi doğrultusunda mucizevi olarak kişiler çamur tedavisinden faydalanmaları mümkündür. Çamur banyosu geçmişten günümüze kadar insanlara şifa dağıtmıştır. İyileştirici özelliğin yanı sıra özellikleri atalarımızın kullanımlarından kalmaktadır. Tarihine baktığımız zaman Antik Yunanlılar tarafından çamur banyosu kullanıldığı görülüyor. Çamur gövde üzerinde etkiye sahip olmadığı gibi organik maddeler sonucunda elde edilmektedir. Çamurda bulunan çeşitli kükürt, demir, magnezyum, potasyum, bromür, iyodür, silikon, selenyum, kalsiyum ve çinko içermektedir.

Çamur tedavisi; Toprakta insanlara faydalı olan çeşitli mineraller bulunmaktadır. Hastalık ve sağlık durumlarında çamur terapisi oldukça etkilidir. Terapi sonucunda insanların kullandığı etkiler doğrultusunda ortaya çıkarabilirler. Çamur vücudun üzerinde 4cm’lik kaplama kalması sonucunda vücudu korunmaktadır. Temizlenmiş olan vücut nihayetinde çamurdan faydalanılarak kendisini temizlemektedir.

Çamurla gelen tedavi için su ve kil karışımı sonucunda elde edilen yumuşak çamur sayesinde vücudun çeşitli bölgelerine uygulanabilir durumda olmaktadır.

Çamur tedavisinin faydaları;
Ölü hücreler yenilerek kendileri iyileşir,
Deri üzerindeki lekeler ve güneş yanıklarının oluşumunu engeller,
Tıkanmış olan gözeneklerin açılması sağlanır,
Kan dolaşımı hızlandırır,
Cildinizi nemli tutarak kurumasını önler,
Ciltteki PH değerini korur,
Yaşlanmayı geciktirici etkisi vardır,
Bağışıklık sistemini korur,
Terleme ile toksinlerin atılmasını sağlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here