Menu

Can Boğazdan Gelir Atasözünün Anlamı

Can boğazdan gelir atasözünü hepimiz biliriz ve kullanırız. Bilindik atasözlerinden olduğu gibi çok yerinde sözlerden olmuştur. Vakti zamanında söylenerek insanlara bilgi vermiştir. İnsanlar günümüzde en çok benzetildikleri motorlu araçlar oldu. Arabaların hareketini sağlayan nasıl yakıt ise insanlarda yemektir.

Sağlıklı ve yeteri kadar beslenmek insanları korur hastalanmalarının önüne geçer. Yeteri kadar beslenemeyen Afrikalılar açlıktan hayatlarını kaybediyorlar. Uzun süre aç kalarak bağışıklık sistemi zayıflar ardından baskın hastalıklar teker teker ortaya çıkar. Aç olan kişiler bağışıkları da zayıf olarak onların zarar görmelerine sebep olmaktadır. Her şeyin çoğu zarar olduğu gibi beslenmenin de öyledir.

Kısa süreli zayıflamak yerine uzun süreli tok halindeyken zayıflamak daha sağlıklıdır. Hastalananlar yemek yediklerinde tekrar vücutlarındaki bağışıklık sistemleri eski haline döner. Kısa sürede iyileşme gösterirler. Can boğazdan gelir derken yemek yersek yaşamlarımıza devam ederiz. Sağlıklı yaşam için her şeyden azar azar tüketilmesi gerekli olduğunu bilmemiz gerekmektedir.

can bogazdan gelir

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.