Menu

Çevre Kirliliği Hakkında Kompozisyon

Çevre Kirliliği İle İlgili Kompozisyon, Çevre Konulu Kompozisyon

Yaşantımızı sürdürmemiz ile birlikte çevremizde çeşitli olayların oluşuma şahit oluruz. Bunlardan birisi sağlığımızı tehdit eden çevre kirliliğidir. Düzeltilmediği sürece insanların hayatını ciddi anlamda tehdit ederek yaşamımıza olumsuzlukları beraberinde getirir. İnsanlar ve diğer canlılar çevrenin temizliğine ihtiyaç duyarlar.

İnsanlar, hayvanlar ve bitkiler gibi çevreden faydalanan canlıların zarar görmesini önlemek için çevremizi temiz tutmalıyız. Çevre kirliliği etrafa atılan çöplerle birlikte başlayıp sağlığımıza ve doğanın dengesine zarar verirler. Bölgesel olarak sanayinin gelişmesi buna etki yaratacaktır. Çevrenin etkisinden kurtulmak için ilk önce buna neden olanlardan uzaklaşmamız gerekmektedir. Bunlar aşıldığı sürece canlılar yaşamına sağlıklı şekilde devam ederler.

Çevre doğanın dengesini düzenlediği gibi korumak görevlerimizdendir. Korunmaya ihtiyacı olan çevre sağlığımızı en yakın şekilde etki yaratır. Dünyamızı tehdit eden çeşitli unsurlar olup bunları koruma amaçlı kullanılmalıdır. Duyarlı olunduğu sürece çevremiz bilinçli insanların hayatına fayda getirdiği gibi gelecek nesillerin sağlıklı olmasını sağlar. Yarınlarımız daha güze olması için toplum bilinçlendirilmeli okullarda ve toplumsal alanlarda bilinçlendirici bilgiler verilmelidir.

çevre kirliliği fotoğrafları

9 Yorum
  1. Alikemal Aralık 23, 2015 / Cevapla
  2. miray Aralık 30, 2015 / Cevapla
  3. miray Aralık 30, 2015 / Cevapla
  4. mehmet Ocak 13, 2016 / Cevapla
    • ahmet Mayıs 4, 2016 / Cevapla
  5. emre Şubat 13, 2016 / Cevapla
  6. ziyaretçi Nisan 10, 2016 / Cevapla
  7. aliye Eylül 28, 2016 / Cevapla
  8. Yunus emre Ekim 11, 2016 / Cevapla

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir