Menu

Çevreyi Koruyan Kurumlar Nelerdir

Çevreci Kurumlar Hangileri, Çevreyi Koruyan Kurum ve Vakıflar

Çevreye önem verip aynı zamanda korunması için çabalayan kurumlar ülkemizde dahi bulunmaktadır. Yüzlere yakın kurum olmasına rağmen bunlardan en yaygın faaliyet gösterenlerle birlikte bilinen kurumların açıklamasını ve isimlerini paylaşacağız. Çevremizi koruyarak gelecek nesillere en güzel şekilde bırakmak için çabalamaktadırlar.

Türkiye Çevre Koruma Ve Yeşillendirme Kurumu (TÜRÇEK)
Çevre ve doğa konusunda büyük katkıları bulunan kurumlardan olduğu gibi politika üzerinde de etkiye sahiptir. Saygılı kurumlardan olduğu gibi kar amacı olmayıp sivil toplum kuruluşudur.

Greenpeace (Yeşil Barış)
Dünya genelinde çevre koruması sağlayan kuruluşlardan olmaktadır. Kendilerini eylemler ile belirtmektedir. Bilimsel araştırmalarla birlikte çevreye zarar verenlere karşı eylemler ile ses getirmiştir. Toplumun dikkatini üzerine çekerek barışçıl eylemlerde bulunmaktadır.

Türkiye Çevre Vakfı (TÇV)
Temiz bir gelecek için kollarını sıvamış olan vakıflardandır. İlk olarak faaliyetlerine 1978 yılında başlamıştır. Araştırma ve yaygın bir şekilde kamuoyu ile birlikte hareket etmektedir. Çevreye yönelik kitaplarının sayısı 172’ye kadar ulaşmıştır.

türkiye çevre vakfı

 

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir