Menu

Çocuklar En Fazla Kaç Saat Bilgisayar Oyunu Oynamalı

Teknoloji ile birlikte çocukların bilgisayar merakı her geçen gün artıyor. Eski zamanlarda olduğu gibi çocuklar dışarıda zaman geçirmek yerine bilgisayar başında oyun oynamayı tercih ediyorlar. Bunun sebebi ise renkli dünyalarına yeni bir şeyler katmak istemeleri olmuştur.

Yasaklama yerine çocuklarınızı bilgisayar başında geçireceği zamanı sınırlandırın ve ona ödül sunmayı düşünmelisiniz. Ödül olarak günlük olarak okulda veya ona verdiğiniz ufak görevleri başarı ile yerine getirdiğin de fazladan bilgisayar başında zaman geçirebileceğini bilmeli.

Sınırlar koymak onların size olan sevgisini zorlamanız anlamına geliyor. Çocuklar uzun zamandır kendilerine koyulacak sınırlar doğrultusunda ebeveynlerine karşı sevgileri azaldığı gözlemlenmiştir. İstediklerini yapamadıklarında kendilerini sevmediğinizi düşünüp zaman içersinde kendisini yoksun hissederek hayatına dahi etkisi olabilir.

Bilgisayar başında çocukların ortalama olarak günlük 4 – 6 saat arasında zaman geçirmeleri normal olarak kabul ediliyor. Sizin müsaade etmeniz ile birlikte 10 saate kadar süre tanıyabilirsiniz.

bilgisayar oyunu

bilgisayar oyunu

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir