Menu

Çocukların Fazla Bilgisayar Kullanmasının Zararları

Bilgisayar Kullanmanın Çocuklar Üzerinde Etkisi, Bilgisayarın Zararları Nelerdir zararları yetişkinlerden çok onlara olduğundan dolayı anne ve babalara büyük bir sorumluluk düşecektir.

Çocukların bilgisayar başında zaman geçirmeleri onların temel olarak göz sağlıklarını etkilemektedir. Zaman içersinde gözlerde meydana gelen kuruluklar ile birlikte ciddi sorunlara da sebep olabilir. TV ve kitaplar ile birlikte gözlerin uzağı görme kaybı yaşandığı bilinmektedir. Çocuklar için bilgisayar başında geçirecekleri ideal sayılar 7 yaşına kadar 1 saat, 14 yaşına kadar günde 2 saat kullanmaları idealdir.

Teknolojik aletlerin yaygınlaşması ile birlikte çocukların ekran başında daha çok zaman geçirmelerine neden oluyor. Uzun zamandır bilgisayara veya telefonla ilgilenen çocuklarda göz sağlığı yanı sıra ruhsal ve bedensel olarak zayıflamaya başlarlar. Kendi dünyalarında değil bir başka dünyada yaşadıklarını hissederek gerçek hayatta olan durumların bazılarını kavrayamazlar. Çocukların gelişiminde bilgisayarın yeri önemli olsa dahi doğru kullanılması gerekli olur. Doğru kullanım sayesinde çocuklarda gelişimlerini sağlayabilirler.

bilgisayar kullanmanın zararları

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir