Menu

Cumhurbaşkanlığı Seçimleri Neden Önemli

Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinin Önemi, Cumhurbaşkanlığı Hakkında Bilgi vatandaşlık hakkımızı kullanarak Ağustos ayında yeni cumhurbaşkanımızı seçmek için sandık başına gitmeliyiz. Bizi yönetenlere gerekli uyarıyı vermek için önemli zamanlardan birisidir.

Cumhurbaşkanlığı seçimleri artık halkı değil de daha çok iktidar ve muhalefet partisini ilgilendirdiği görülüyor. Her 5 yılda bir yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimleri 2014 yılının Ağustos ayında yapılarak köşk yeni sahibini bekliyor. Cumhurbaşkanlığı sadece başkaları tarafından yönetilmek değil ülkeyi temsil ederek halkın refahını düşünmektir. İktidar ile her noktada ortak ilerleme kayıt etmemeli günü geldiğinde bazı yasalara hayır diyebilmelidir. Taraf tutulmamalıdır alınacak kararlar ile birlikte halka faydası varsa onaylamalı. Kendi menfaatlerini değil halkın menfaatlerini düşünmesi gereklidir. Çankaya köşkü kurulurken şehitlerimizin kanı ile sulanmıştır.

Cumhurbaşkanını halk seçmiyor artık siyasi partilerin halkın üzerinde etkileri devamlı olarak görülmektedir. Halkın seçmesi beklenirken AKP, CHP ve MHP adaylarını göstererek kendi adamlarına oy vermeleri gerektiğini gösteriyor. Bir parti içersinde hiç mi bir kanun veya yasa tasarımında red oyu çıkmaz. İşte koyun gibi takip edilmemeli herkes kendi menfaatini düşünürken olan insanlara olacaktır. Bugün nasıl evimize 800 900 TL gibi bir rakam giriyorsa işte o zamanda olacak budur.

cumhurbaşkanı forsu

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir