Menu

Cumhuriyeti Korumak İçin Neler Yapmalıyız

Cumhuriyeti Nasıl Koruyabiliriz, Cumhuriyeti Korumak İçin Ne Yapmalıyız

Cumhuriyeti korumak hepimize düşen görevlerden birisi olmaktadır. Demokrasi ile yönetim söz hakkının kayıtsız şartsız milletin olduğunu göstermektedir. Halk tarafından seçilen lider kişiler ülke yönetiminde söz hakkı sahibi olur yapacaklar görevi kötüye kullanma gibi davranışlar Yüce Divan sıfatına sahip olan Anayasa Mahkemesi tarafından cezalandırılabilir.

Ey Türk gençleri gönlünüz rahat olsun Atatürk ulusu sizlere teslim etti kendi kaderinizi en doğru şekilde kendiniz belirleyeceğinizi biliyordu. Onun bize armağanı olarak Cumhuriyeti koruma en önemli görevimiz olmaktadır. Gün gelecek devletin yönetiminde en yüksek kademe olan kişi dahi size ihanet edecektir o zaman damarlarınızda bulunan asil kan ile birlikte bir kurtuluş savaşı içersinde gireceksiniz. Siz bütünsüz asla unutmayın ki Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir. Doğru bildiğinizden şaşmayın Cumhuriyet namustur, avrattır, ailedir, silahtır her şeydir.

Siz çalışan Türk evlatları doğruluğu bilin korumak için canınızı vereceğiniz günler olacaktır biliyoruz ki hepiniz bu uğra canınızı hiç düşünmeden feda edersiniz. Cumhuriyet sizler emanet Atatürk’ün izinden asla ayrılmayın.

cumhuriyet

cumhuriyet

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir