Menu

Dağ, Tepe, Akarsu İle İlgili Olarak Anlatılan Hayali Olaylar

Dağ Tepe Akarsu İle İlgili Hikaye

Hava çok güzeldi tıpkı piknik havasına benziyordu. Evde annemin sesini duyduk haydi pikniğe gidiyoruz demesiyle hızlı bir şekilde toplanmış ve yolculuğa çıkmıştım. O an kalbim duracak gibiydi gezip görecek ve yeni yerler hakkında bilgi sahibi olacaktım. Düşündüm aklıma gelen ise pikniğin ne kadar güzel olduğu olmuştur. Ovalar dağlar ve tepeleri görüyordum ortasında bir akarsu böylesine hırçın şekilde akmaya devam etmekteydi.

Duyduğum o kuşların sesi bana huzur veriyordu içime çektiğim o hava ciğerlerimi temizliyordu. Hızlı bir şekilde akarsuyun yanında bulunan çeşmeye doğru gittim. Nefes alarak oradan bir yudum su içmek istedim. Çeşmeye eğilmem ile birlikte parıltılı bir şeyler gördüm. Yüzyıllar boyunca orada olup temiz suyla yıkanmış inciler görüyordum. Elimi uzatmam ile birlikte kayboldular. Beni şaşırtan olaydı öylesine çok güzeldi ki onları tekrar görmek isterdim. Hayatım boyunca daha önce böyle mükemmel bir şey görmediğimi söyleyebilirim.

Annemin yanında gittim anlattım yine çok film izliyorsun demişti o vakit çok şaşırdım. Öyle olmadığımı biliyordum onları bir türlü inandıramadım ama unutamadığım bir zaman olmuştu.

akarsu

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.