Damacana Suları Tehlikeli mi

Büyükşehirlerde havası suyu kirli yerlerde yaşayanlar özellikle temiz su içmek için doğal su kaynaklarını tercih ediyorlar. Bunlar evimize damacanalar içinde ulaşmaktadır. Bir çok kez gündeme gelen damacana sular hakkında bilgi almalısınız.

Damacana sular kimilerine göre zararlıyken kimilerine göre zararı yok olduğunu duyabilirsiniz. Tam bir araştırma yapılmadan söylenemez. Birinci dereceden bilgiyi Sağlık Bakanlığından alabilirsiniz. Gazetelerde damacana suların zararlı olduğuna dair manşetler atılmasına rağmen gerçeği yansıtmıyor da olabiliyor.

“Sağlık Bakanlığı dolum tesislerinde yaptığı denetlemeler sonucunda sakıncalı olanları açıkladı” alacağımız bilgiler birinci elden olmalıdır. Bütün damacana sularının zararlı olmadığını görebiliriz. Uygunsuz şartlar altında yetiştirmelerde olabilir. Damacana suların dolum tarihleri, doluş şartları göz önünde bulundurulmalıdır. Temiz doğal kaynak suları kullanılması doğru damacana suların seçilmesini sağlayabilir. Tüketicilerin alacağı damacana sular marka olmasına ve tesisi gidip görmeleri gerekmektedir.

Sağlık Bakanlığı damacana su alacak kişileri uyardı. Üretim tarihi, üretim yeri, su üreticisi, satış bayisi ve üretimden satış bayisine kadar bilgi almalarını önerdi. Aldıkları su da koku ve kirlilik olması durumunda iletişime geçmelerini istedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here