Menu

Deliksiz Uyku Uyumanın Püf Noktaları

Uyku sorunu yaşayanlar günümüzde sayısı oldukça yükselmiş gibi gözüküyor özellikle kış aylarında oda sıcaklıkları yükseltilir ve deliksiz uyku uyumak isterler. Uyku aralarında uyanmak bir çok insanın sorunu olmaktadır.

Size rahat bir şekilde uyumanızı sağlayacak yöntemlere yönelmenizi öneririz. Öncelikle herşey yastıkta başlar sert yastık boyun ağrılarına neden olduğu gibi uykunuzun bölünmesinede sebep olabilmektedir. Kim uykusunda rahat uyumaz istemezki yastığınızı elinizle tazelemelisiniz.

Oda sıcaklığınız yüksek olduğunuzda sizi bunaltacaktır, ısı derecesini 3 derece düşürüp 16 17 derece ideal olarak biliniyor. Havasız kaldığınız takdirde uyandığınızde sizi rahatsız eden durumlar olacaktır odanızı havalandırın mümkünse uyurken odanızın kapısı açık dursun.

Teknolojik aletlerden kurtulmalısınız bilgisayar, telefon, televizyonları kapatın ışık beyninizin uykuya geçmeye sağlayan hipotalamusu oyalayacaktır belki saatlerde uykunuzdan olabilirsiniz.

Vücudunuzun sıcaklığını korumak için suya ihtiyacı olacaktır 2-3 bardak su içmenizi tavsiye ediyoruz serin ve rahat uykuya sahip olmanızın yollarından birisidir.

uyku

uyku

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir