Deniz Tutması Nedir? Ne İyi Gelir?

Bastığımız yerin akışkan gibi hareket etmesi sonucunda kişilerde oluşan bulantıdır. Örneğin deniz tutmasında denizin hareketliliği sonucunda oluşmaktadır. İç kulak denge organımız olduğundan dolayı ilizyonik kanalların mikroskobik tüyler başında konumumuzu algılayarak sağlıklı yere basmamızı sağlamaktadır. Denge bozulması durumunda mide de bulantı meydana gelir.

Yere basarak yaşarız ama hareketli olması durumunda herkes sıkıntı yaşayabilir. Havada, karada, denizdeki taşıtlarda ortaya çıkan rahatsızlıklardan olmaktadır. Gördüğümüz işittiğimiz gibi yere basmakta oldukça önemlidir. İç kulağımız dengede tuttuğundan dolayı başın hareketliliği ile yeryüzündeki hareketi algılaması sonucunda dengede durmamızı sağlar. Taşıtlarda ve denizlerde dalga sonucunda sürekli uyaranlar değişmesine bağlı olarak bazı insanlar uyum sağlayabilirler. Hassas olan insanlarda daha çok rahatsızlık hissederek adaptasyonda zorlanarak mide bulantısı yaşarlar.

Deniz tutmasına ne iyi gelir?
Deniz tutması sorunu yaşayanlar kendilerini doğal olarak tedavi edebilirler. Denizle yola çıkmayan ve hassas koku, durumlar sizi rahatsız ediyorsa deniz tutmasının da ortaya çıkması kaçınılmaz olur.

Midemizi yoracak ve yağlı yiyecekler tüketilmemeli. Midemizi bastırması için tuzlu yiyecekler tüketilebilir. İlaç kullanımı ile mide bulantısının önüne geçilebilir. Halk arasında deniz suyundan birazcık içmek kişilerin bulantılarını sonlandırdığına dair söylentilerde olmaktadır. Deneyebileceğiniz yöntemler sayesinde deniz tutmasını önlemeniz mümkün olmaktadır.

Deniz tutmasında homeopatik ilaçların kullanımı oldukça faydalı olmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here