Deniz Tuzu ve Faydaları Nelerdir?

Deniz suyundan elde edilen deniz tuzu özel tesislerde üretilmektedir. Deniz suyu çeşitli havuz gibi yerlerde toplandıktan sonra ısıtma ve güneş sıcaklığının etkisi ile kurumaya bırakılır. Dipte kalan deniz tuzu toplanarak bunlar işlenerek ambalajlara yerleştirilmektedir. Deniz tuzu diğerlerine göre çok daha fazla magnezyum, demir, sülfür ve kalsiyum içermektedir.

Deniz tuzu günümüzde bir çok alanda kullanılıyor. Tıbbi olarak faydalı olması alternatif tıp alanında kullanımı yaygınlaştırmıştır. Cilt sorunları başta olmak üzere sağlık sorunlarına yönelik sorunları gidermektedir.

Saç derisinin bakımını yaparak kepeklenmeyi önler. İpeksi saçlara sahip olmak için deniz tuzu kullanılır. Çeşitli kozmetik ürünlerin karışımında deniz tuzu bulunmaktadır. Saç bakımında artık saçlarınızın canlığı deniz tuzlarında olacaktır.

Vücutta peeling yapımında kullanılarak çatlakların oluşumunu önler.

Banyo suyuna karıştırılan deniz tuzu sayesinde cilt tazelenerek temizlenir. Pürüzsüzleşerek antiseptik özelliği sayesinde cildin zarar görmesini önlemektedir.

Yüzdeki siyah nokta ve sivilcelerin tedavisinde kullanılmaktadır. Temizleyici ve yağlanmayı önleyici etkisi sayesinde tercih edilmektedir.

Basen ve kalça kısımlarına yapılacak olan masaj sayesinde selülit giderici etkisi sayesinde cildi sıkılaştırır.

Tırnak hastalıklarına iyi geldiği gibi tırnakları güçlendirme etkisi bulunmaktadır.

Masaj ve çeşitli alanlarda kullanılarak hücrelerin yenilerek cildin rahatlamasını sağlamaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here