Deodorant Nasıl Kullanılır?

Yanlış bilinenlerden birisi deodorantların kullanımıdır. Her insan vücudu mutlaka terler, kimilerinde fazla olurken az olanlarda görülür. Koltuk altları havasız kaldığından dolayı terleme sonucunda ıslaklık görüntüsü oluşarak kötü koku yayabilir. Terlediğimiz zaman toplum içinde kendimizi rahat hissettiğimiz gibi rahatsızlık duyarız. İnsanların yaşamlarını engel olmaması adına çeşitli kozmetik ürünler çıkartılmıştır. Hem kadınlar hem de erkeklerin kullanabileceği kötü kokuları bastıran, terlemeyi önleyen sıvı ve sprey olarak sunulmuştur.

Deodorantlar kişisel bakımımız için oldukça önemli olmaktadır. Çeşitli markalar adına terlemeyi, kötü kokuları önleyici ve bakteri oluşumunu engelleyen deodorantlar üretilmiştir. Parfüm gibi hoş bir koku yayarak insanların ter konusunda sorunlarına çözüm getirmektedir. Kişiler zevkine ve cildine göre uygun olan kokuyu seçebileceği alternatif deodorant türleri bulunmaktadır.

Deodorantlar pudralı ve pudrasız olarak ayrılır. Pudralı olanları kullanmadan önce mutlaka çalkalanması gerekir. Ter bezlerini tıkadığı gibi daha etkili olarak kendisini gösterir. Aşırı terleme ve kıyafete sürülmesi durumunda leke bırakıcı etkisi bulunmaktadır. Siyah elbise giydiğinizde terleme durumunda koltuk altlarında beyaz lekelerin oluşması gözden kaçmaz. Pudrasız olanların kullanımı daha kolay olduğundan fazla kullanılmaz.

Deodorant kullanmadan önce koltuk altı temizliği yapılması gerekir. Kıllar temizlendikten sonra kullanılması gereklidir. Kılların varlığı deodorantın koltuk altına ulaşmasını engelleyerek etkisini göstermesini önler.

Bölge temiz ve kuru olması gereklidir. Terli olan bölgeye deodorant sürülmesi aynı zamanda rahatsız edici etkisini devam ettirecektir. Teninize ulaşmadığından dolayı etkisini kaybetmeyerek daha kötü kokulara sebep olabilir. Duştan sonra veya koltuk altlarınızı yıkadıktan sonra kullanabilirsiniz.

Gün içinde tekrar deodorant sürmek isterseniz eğer yapacaklarınızın başında bölgenin temizlenmesi ve kurulanarak tekrar sürülmesi olacaktır. Doğru şekilde temizlemek oluşacak engellere karşı önlem almanızı sağlayacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here