Menu

Derdini Söylemeyen Derman Bulamaz İle İlgili Kompozisyon

Derdini Söylemeyen Derman Bulamaz Anlamı, Derdini Söylemeyen Derman Bulamaz Atasözü İle İlgili Kompozisyon/strong>

Önemli atasözlerimizden birisi olup günlük hayatımızın bir çok alanında kullanmaktayız. Atalarımızdan kalan bizlere söz olup sorunlarımızı çözmemize yardımcı olmak için söylenmiştir. Çok doğru bir söz olup yeri geldiğinde önem taşımaktadır. Sözümüzü iyi bir şekilde anlayabilirsiniz derdini söylemeyen ne zamandır derman bulmuş ki.

Hayatımız boyunca ufak tefek hatalarımız mutlaka olur onları kendi başımıza çözemeyeceğimiz hale geliriz. Dertlerimizi çözmemiz için başkalarından yardım alırız bu sayede derdimizin dermanına ulaşırız. Birisi ile paylaşarak onların fikirleri düşüncelerini alırız sorunlarımızı çözmemize yardımcı olurlar. Bazen onların imkanları sayesinde kısa bir sürede sorunlarımıza çözüm dahi getirebiliriz.

Derdini anlatmayan hiçbir insan derdine derman bulmamıştır. Her ne kadar sorunlarımız ile boğuşsak dahi bizim derdimiz en yakın dostlarımızı dahi ilgilendirir. Onlar bizim mutlu olmamızı istediklerinden dolayı ellerinden geldikçe çabalar derdimizin dermanı olarak geri dönerler.

Bir konuda cevap arıyorsak öyleyse paylaşmayı bileceğiz. Kendimiz için taşıması zor olan yükler asla omuzlarımızı yüklemeyerek bunu gerektiği yerlerde paylaşarak hafiflemesini sağlayabiliriz. Atalarımız “Derdini Söyleyen Derman Bulamaz” diyerek paylaşın arkadaşa, eşe, dosta onlar sizin derdinizin dermanı olacak bir şeyler biliyor olmalıdırlar demişlerdir.

derdini söylemeyen derman bulamaz

derdini söylemeyen derman bulamaz

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Copyright © 2017 DenkBilgi.com Tüm hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.