Menu

Dil ve İletişim İlişkisi Kısaca Nedir

Dil ve iletişim birbirlerine yakın kavramlardır. İletişimin kurulması için dilimizi doğru ve diksiyonlu şekilde kullanmalıyız. Dilimiz sayesinde insanlarla anlaşarak haberleşiriz. Çevremizdeki insanları tanımak ve düşüncelerini anlamak adına kendimizi güzel şekilde ifade etmenin yolu dilden geçer.

İletişim kurulması için dile ihtiyaç duyuldu. İnsanlar tarih boyunca çeşitli şekillerle birbirlerine bir şeyler anlatmaya çalışmıştır. Beden dilinden sonra sesler çıkartarak ve bunları geliştirerek anlaştılar. Hayvanlar arasında olduğu gibi belirli bir sesler onlar için uyarıcı bilgilendirici oluyor. İletişim öğretilen herkes bunu doğru şekilde kullanabilir. İletişim sayesinde haberleşme sağlanmış olacaktır.

Sosyal canlılar olmaya ihtiyaç duyarız. Yalnızlık insanlara mahsus olmadığından dolayı etkilenmemiz mümkündür. Yaşam biçimimiz doğrultusunda konuşmak ve iletişim hayatımızın en önemli unsuru olmuştur. Dilimizi kullanarak iletişim sağlar, bilgilerimizi gelecek kuşaklara aktarmamıza yardımcı oluruz. İnsan ırkı konuşmayı öğrendikten sonra hayatlarında çok şey değişmiştir. Hayvanlar kendileri geliştirdikleri şekillerde iletişim sağlar. Kendilerinin hayatında çıkarttıkları tuhaf seslerle görüşürler.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.