Menu

Diş Fırçalamak Orucu Bozar mı Nihat Hatipoğlu

Ramazanda Diş Fırçalamak Oruç Bozar mı, Diş Fırçalamak Orucu Bozar mı Nihat Hatipoğlu programda sorulan sorulardan birisi olup hocamız Nihat Hatipoğlu tarafından cevaplandırılmıştır.

Ramazan ayına girmemiz ile birlikte merak edilen sorulardan biriside Oruç tutarken dişlerimizi fırçalamamız orucumuzu bozup bozmayacağıdır. Dişlerimizi doğru ve düzgün bir şekilde fırçalanması gereklidir. Suyu ve macunu yutmadan fırçalanacak diş orucu bozmaz ama yutarsanız orucunuz bozulur.

Nihat Hatipoğlu’na sorulan sorulardan biriside Diş Fırçalamak Orucu Bozar mı? İşte verdiği cevap doğrultusunda “Diş fırçalamak orucu bozmaz. Dişimizi fırçalardan macunun ve suyun boğazımızdan kaçması durumunda orucumuzun bozulmasına neden olabileceğini belirtmiştir. Dişlerinizi imsakten önce, iftardan sonra fırçalamamız gerektiğini” belirtmiştir.

Ramazan boyunca ATV ekranlarında iftar ve sahur zamanında bizimle birlikte olarak dini bilgiler vermektedir. Dişlerimizi fırçalarken diş etlerimiz kanayabilir macunlu olarak kullanıldığı zaman boğaza tadı çakması doğru olmaz. Ağız kokusunu gidermek için fırçasız olarak fırçalayabilirsiniz.

diş fırçalama

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.