Diş İpi Nasıl Kullanılır

Diş temizliğiniz için gerekli olan malzemelerdendir. Evde kendi diş temizliğinizi günlük olarak yapacaksanız diş macunu ve fırçasından daha çok diş ipine ihtiyacınız vardır. Diş sağlığı önemli olduğundan dolayı doğru diş ipi kullanmanız gerekiyor.

Dişleri fırçalamak ağız temizliği için yeterli olmadığını uzmanlar dile getiriyor. Plakların ortadan kalkması ve çürümelerin önüne geçmenin yollarından birisi diş ipini kullanmaktır. Diş ipi kullanırken bireysel ihtiyaçlarınızı ön planda tutunuz. Alacağınız diş ipi sağlıklı ve hijyenik olmalıdır.

Diş ipinden 15-20 cm uzunluğunda kopardıktan sonra uç kısımlarını ellerinize alıyorsunuz. Parmağınıza sarabilirsiniz de yaklaşık 2-5 cm kadar boşluk olup dişlerinizin arasında sokuyorsunuz. Arasına soktuğunuz diş ipleri ile birlikte temizliğinizi yapın. İleriye geriye sürterek arasında kalmış olanları dışarı atmanıza yardımcı oluyor. Dişlerinizde zigzag şeklinde hareket ettirdikten sonar temizliğiniz yapmış olacaksınız. Diş etinizin hizasına kadar temizliğinizi yapın çürümeyi önleyecektir.

Çocuklar için bilinmesi gereken diş temizliği yöntemlerinden birisi olmaktadır. Küçüklükten itibaren alıştırmanız durumunda yaşı ilerledikçe diş sağlığını koruyacaktır.

diş ipi nasıl kullanılır

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here