Dizdeki Kararma Nasıl Geçer

Bildiğiniz gibi dizde yağ bezlerinin olmaması kuruluğa neden oluyor ve zamanla kararma olabilir. Banyo yaptıktan sonra mutlaka kremle nemlendirin dizinizde oluşan kararmaları yok edecektir. Duşta dizinizi tahriş etmeyecek lif ve şampuan kullanın bastırmadan hafifçe ovalayın. Birkaç duştan sonra kararmaların kendiliğinden giderek o taze derinizin tekrar ortaya çıkması sağlanabilir.

Diz Kapağındaki Kararma İçin Doğal Tarif
1 Yemek Kaşığı Şeker
1 Yemek Kaşığı Zeytinyağı

Hazırlanışı: Şeker ile zeytinyağını birbirlerine karıştırınız hamur kıvamına gelene kadar devam edin. Hazırlanan tarifi diz kapağımızın üzerine sürdükten sonra 5 dakika boyunca bekletiniz. Son aşama olarak ılık su ile temizleyin 2 günde 1 defa yaparak kısa zamanda beyaz diz kapağına ulaşabilirsiniz.

Diz Kapağına Meyveli Tarif
Ceviz 4 tane
Hindistan cevizi yağı 1 yemek kaşığı

Hazırlanışı: Cevizleri toz haline gelene kadar dövünüz. İçine yağı ilave ettikten sonra diz kapağınızın üzerine masaj yaparak yediriniz. 10 dakika bekledikten sonra ılık su ile yıkayınız. Tarifi haftada 1 kez uygulayabilirsiniz.

Diz Kapağı Kararması Ballı Limon Tarifi
Bal 1 yemek kaşığı
Limon suyu 1 tane

Hazırlanışı: Bal ve limonu birbirleri ile karıştırınız. Diz kapağınıza ovalayarak yedirdikten sonra 20 dakika boyunca bekletiniz. Ilık su ile yıkayarak temizliğini tekrardan yapınız. Haftada 3 kez tekrarlayabilirsiniz.

dizkararmasi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here