Menu

Doğayı Neden Korumalıyız Kompozisyon

Doğa İle İlgili Kompozisyon, Doğayı Neden Korumalıyız Kısaca

Doğa sadece insanların değil aynı zamanda bitkilerin ve hayvanların yaşadıkları ortamlardan birisidir. Bütün canlıların evi olarak kabul edildikleri gibi insanların yaşamlarını devam ettirmeleri için gereklidir. Dağlar, ormanlar, ovalar canlılar için bir noktadan sonra hayati önemini gösterebilir. Doğanın temizliği ile birlikte bitkilerin yaptığı fotosentez sayesinde oksijene sahip oluruz.

Doğada yer alan canlılar hayat döngüsünü oluşturur bu sayede birbirlerini yiyen canlılar besin zinciri için önemli yer tutar. Doğanın varlığı bizlere huzur ve dinlendirici bir hava vermektedir. Kendimizi dinç ve rahat hissederiz. Bu düzeni sonsuza dek korumamız gerekmektedir. Bu durumu sağlamak temiz dünyanın oluşumunu sağlar.

Canlıların nesli doğanın varlığına bağlıdır. Doğanın olmadığı yerde yaşamın zorluğu ve neslin devamı tehlikeye girer. Doğa ile birlikte çevre kirliliğini de önlemiş olacağız. Sağlıklı bir yaşam için doğayı koruyun bizlere bu yolda önderlik eden kuruluşlardan birisi TEMA vakfıdır.

doğa

doğa

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.