Domates Suyunun Faydaları

Sofraların baş tacı olmasının yanı sıra kahvaltılarda, yemeklerde, soslarda her şekilde tüketilebilir. Bol miktarda A, K, B1, B2, B3, B5 vitamini barındırır. İhtiyacınız olan vitaminlerden bol miktarda bulundurması sağlık sorunlarını önlemektedir. Mineral bakımından zengin olan domates suyunda sağlık ve güzellik bulunur.

Kilo vermeye yardımcı
Sodyum ve lif bakımından zengin olması kilo vermenize yardımcıdır. Açlık hissini bastırdığı gibi tok tutar. İhtiyaç duyduğunuz mineralleri domates suyu ile karşılayabilirsiniz. Sindirim sistemini desteklediği gibi korur.

Enerji kazandırır
Domates suyu antioksidan deposudur. Sıvı olarak tüketilecek domates suyu cildinizin yenilenmesini, hücrelerin sağlıklı ve canlı olmasını sağlar. Bir bardak domates suyu ile enerjiye kavuşabilirsiniz.

Kalp hastalıklarını önler
Domates suyunda niasin, potasyum, folat ve B6 vitamini kalp dostu olduğunu gösterir. Kalp sağlığını korur, homosistein seviyesini dengede tutar. Kalbe zarar verebilecek kimyasalları etkisiz hale getirir, kalbiniz daha uzun süre ve sağlıklı şekilde çalışır.

Domates suyu ile gelen cilt bakımı
Domates suyu cildinizi güzelleştirir. Selülit sorunlarının ortadan kaldırmakta yardımcıdır. Günlük 2 adet domates tüketmek cilt bakımı için gerekli olan mineral ve vitaminleri karşılar. Sivilce ve aknelerin iyileşmesini sağlar. Cildinizdeki gözenekleri kapatarak koruyucu etki sağlar.

Domates suyuna 2 çay kaşığı limon ilave edin, karışımı karıştırdıktan sonra pamuk yardımı ile cildinize uygulayınız. Bekleme süresi 5-15 dakika arası, ardından ılık suyla temizleyin. Cildinizdeki gözeneklerin açılması ve cildinizin beslenmesini sağlayacaktır. A ve C vitamini bakından cildinizin canlanması, kurumasını önler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here