Menu

Dostun Attığı Taş Baş Yarmaz Kompozisyon

Dostun Attığı Taş Baş Yarmaz Anlamı, Dostun Attığı Taş Baş Yarmaz Kompozisyon Kısa

Yaşamımız boyunca sahip olduğumuz arkadaşlıklar bizlere zamanla birlikte dostluğun oluşmasını sağlamaktadır. Bunlar düşüncelerimiz, fikirlerimiz ve hislerimiz bir olanlar kademe olarak yükselerek dostluk mertebesine kadar uzanırlar. Dost olmak sadece bir kelimeden ibaret değil yaptıklarımızın karşılığında ortaya çıkmaktadır. Dost sahibi olurken özveri, sadakat, anlayış, yardımlaşma ve fedakarlık gerektirecektir. Dost sahip olduğu kişiye her zaman destek çıkarak ona yardımcı olur.

Dostlarımız her zaman kendilerince iyi olanları gördüklerinden dolayı bizlere de yol göstermeye çalışmaktadır. Bazen söyledikleri sözler canımızı yakabilir atasözünde olduğu gibi “dostun attığı taş baş yarmaz” diyebiliriz. Bizi kırmak istediklerinden dolayı değil de iyiliğimiz istediklerinden acı konuşurlar.

Dostlar hayatımızda zar zor sahip olabileceğimiz değerlerden olup kaybedilmemeli. Söyleyecekleri sözlere kızmamalı ve bunun altında bir bildiklerinin olduğunu düşünmeliyiz bizim iyiliğimizi istediklerinden dolayı ilk başta anlamsız olarak gelecektir. İlerleyen zamanlarda söylediklerinin ne kadar anlamlı olduğunu da fark edebiliriz.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.