Menu

Dövme Yaptırmanın Zararları Nelerdir

Dövme Yaptırmanın Zararları Kısaca, Dövme Yaptırmanın Sağlığa Zararları önceden alacağınız tedbirler ile birlikte kendi sağlığınızı korumuş olursunuz.

Dövme yaptırmaya karar verdiyseniz ilk önce ne kadar sağlıklı olduğunu araştırmanız gerekecektir. Yapacağınız tercihler doğrultusunda bir çok zararı olabilir. En önemlisi de yapılacak dövmenin ne kadar hijyenik olduğunu öğrenmek olacaktır. Ruhsatsız ve sokak aralarında dövmecilere gitmeniz sizi hasta ederek bin türlü pişman edebilir. Bununla ilgili bir çok haber yapılmış ruhsatsız ve hijyen olmayan yerlerde yapılan dövmelerin hastalıklara neden olduğudur.

Dövme Yaptıranlarda Görülen Hastalıklar
AIDS
Kronik böbrek yetmezliği
Cilt hastalıkları
Enfeksiyon hastalıkları
Hepatit

Görünüşü güzel olmasından dolayı yaptıracağınız dövmeler beraberinde hastalıkları getirecektir. Dövme yaptıranlar temizliklerine dikkat ederek aynı zamanda devamlı olarak bakımlarını yaptırmaları gereklidir. Yapılan yerde oluşacak beklenmeyen belirtiler için ise doktorunuza başvurarak gerekli ilaç tedavisi alabilirsiniz.

Dövme yaptıran kişilerde hepatit A, hepatit B ve HIV virüsünün sıklıkla görüldüğü bilinmektedir. Dövmecinin hijyene dikkat etmemesinden dolayı iğne uçlarının değişmemesi sonucunda hastalıklar bulaşabiliyor. Bir takım hastalıkların bu yolla başkalarına geçebilir.

dövme yaptırmanın zararları

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir