Menu

Dünya Çevre Günü İle İlgili Kompozisyon

Yaşadığımız yerler çevre olarak kabul edilmektedir. Dünya kişilere ait değil sadece misafir olmaktayız bizden sonra gelecek nesillerinde hakları bulunmaktadır. Dağlar, denizler, ovalar, ormanlar, akarsular çevremize dahil olmaktadır. Temiz tutulduğu zaman bizlere güzel bir şekilde geri dönecektir. Korunmayan çevre insanların geleceğini tehlike altına alması ile birlikte çocuklarımıza kötü bir dünya bırakmış oluruz.

Doğal çevrenin korunması için İsveç Stockholm şehrinde 1972 yılında Birleşmiş Milletler Çevre Konferansın da toplanmıştır. Çevrenin varlığı ile birlikte 5 Haziran Dünya Çevre Günü olarak kabul edildi. Ülkemizde çevreci kuruluşların 1978 yılında olup desteklediği görülmektedir. Vakıflar ile birlikte çevre müsteşarlığı kuruldu. Başbakanlığa bağlı olarak hizmetlerini yürütmektedir 5-11 Haziran Çevre Koruma Haftası olarak kabul edilmiştir.

Çevre milli değerlerimizden birisi olup korumak hepimizin insanlık görevi olmaktadır. Doğamızı nasıl korursak bize öyle karşılık vereceğinden dolayı aydınlık ve temiz gelecek için el ele verilmesi gereklidir. İnsanların bilinçlenmesi ile birlikte çevresine karşı duyarlılığı artacaktır bunun için radyo, televizyon, internet gibi iletişim araçlarından sesimizi duyurabiliriz.

çevre dostu

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.