Menu

Dünya Çocuk Günü İle İlgili Yazı

Her yıl ekim ayının ilk pazartesi olarak kabul edilen Dünya Çocuk Günü ilk olarak İsviçre Cenevre’de düzenlenen konferans ile kabul edilmiştir. 1925 yılında kabul edilen dünya çocuk günü onların geleceğe nasıl hazırlandıkları konuşulmuş ve çözüm önerileri aranmıştır. Yoksulluk içinde yaşayan çocukların en temel ihtiyaçları olan besin, su, eğitim gibi konular üzerinde durulmuştur.

Çocuklar gelecek nesillerin liderler ve yöneticileri olacaktır. Bugün sahip olduğumuz dünya bir müddet sonra onların olacağından dolayı daha iyi gelecekler için temelinin hazırlanması gerekmektedir. Dünya Çocuk gününde uluslararası barış sağlanarak onların zarar görmesini engellemektir.

Çocuklar insanların umudu olup geleceklerini emanet edebilecekleri varisleridir. Sahip olduğumuz makamların sahibi onlar olup aldığı eğitimler doğrultusunda güçlenebilirler. Her millet çocuklarına daha iyi nasıl eğitim verebileceğini düşünmektedir. Onları kötülükten ve savaşlardan uzak tutarak üst medeniyetlere taşınmasını sağlayabiliriz. Çocuklar arasında asla din, dil, ırk, cinsiyet ayrımı yapılmaması gerekmektedir.

dünya çocukları

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.