Menu

Düşmanın Karınca Olsa Kendini Merdane Tut Kompozisyon

Düşmanın Karınca Olsa Dahi Kendine Merdane Tut Anlamı

Atasözünün anlamı: Düşmanın ne kadar güçsüz olsa da küçümseme daima dikkatli ol hiç beklenmedik bir tepki ile karşı karşıya kalabilirsin.

Düşmanın Karınca Olsa Kendini Merdane Tut Kompozisyon

Hayatımız boyunca sahip olduğumuz dostluklar arkadaşlıklar zaman içersinde düşmanlığa dönüşebilir veya en baştan bir düşman edinmiş oluruz kendimize. Dostluklar bizi koruduğu gibi düşmanlıklarda zarar vermektedir. Kim olduklarına dikkat edilmeli asla düşmanımızı küçümsememeliyiz. Böyle durumlarda tedbiri elden bırakılmamalı hiç beklenmedik anda karşılaşacağımız tepki hepimizi üzebilir.

Düşmanlık sadece zarar verecek değil iş sektöründe olduğumuzda bunlar rakiplerimiz olarak karşımıza dahi çıkabilirler. Zayıf düşmanlardan hiç beklenmedik tepkiler bizlere zarar verebilir. Rakiplerimiz küçük olup bizlere büyük gördüğünden dolayı içleri kin ve nefret dolu olabilir. Tehlikeli durumlar hayatımızı olumsuz yönde etkileyecektir.

Hayatımızda vereceğimiz kararlar bizlere her zaman rakip oluşturacak. Düşmanımız karınca dahi olsa ona dikkat etmeliyiz bize ummadık bir anda vereceği zarar çok büyük boyutlara ulaşabilirde.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.