Menu

E-Okul Yazılı Sonuçları 2014

E Okul Yazılı Sonuçları, E-Okul 2. Dönem Yazılı Sonuçları

E Okul öğrencilerinin sabırsızlıkla beklediği 2. dönem yazılı sonuçları kısa süre önce açıklanmış bulunmaktadır. Lise öğrencileri artık önceden e-karne ile birlikte karnelerine ulaşacaktır. İlk defa lise eğitiminde ilk defa yenilik yaptığı görülmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu sene öğrenciler için oluşturduğu e-karne oluşturuyor. Lise öğrencileri karnelerini ayı zamanda e-okul ile birlikte velilerin bilgilendirilmesi için e-karne sayfasından erişimi sağlanacaktır. Veliler için yeni bir sistemin daha gelmesi ile birlikte ebeveynler takip edecektir.

Geçtiğimiz sene 7 Eylül 2013 tarihinde ortaöğretim kurumları yönetmeliğinde söylendiği e-karne oluşturmuştu. Veliler istedikleri zaman e-karnelere ulaşarak çocuklarının notlarına erişim sağlayabiliyordu. Öğrenciler ile ilgili devamsızlık, performans, ortalama notları ve karneden oluşacak her şeyi görebilir.

İsteyen öğrenciler e-karnenin aynısından çıktısını alabilecekler. Yaşanacak sorunlar için aynı karne kendilerine okuldan verilecektir.

eokul

eokul

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir