Menu

EKPSS Kura Başvuruları Süresi Ne Zaman Sona Erecek 2014

EKPSS Başvurusu Ne Zaman Bitiyor, EKPSS Başvuru Tarihleri 2014

EKPSS (engelli kamu personeli seçme sınavı) olarak 2014 yılında 14 Mayıs tarihi itibari ile kura başvuru süreleri başlamıştır. Kuraya katılacak olan ilkokul, ortaokul, özel eğitim iş uygulama merkezlerinden mezun olarak adaylar başvuru yapma haklarına sahip olacaklardır.

Resmi gazete de yayınlanan haber ve yürürlüğe giren Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) ile birlikte devlet memuru olabileceklerdir. Atamalar kura yöntemi ile yapılacaktır. ÖSYM kura başvuruları almaya başladı. Okula başvur yapacak olan kişilerin mezuniyetleri belirlendi. Başvuru süresince adaylar kura yöntemi ile birlikte sınavsız olarak başvurularını gerçekleştirecekler.

14 – 28 Mayıs arasında başvurular sona erecektir.

Önceden orta, lise, yüksek öğretim statülerinden mezun olan EKPSS başvuruları 24 Şubat – 7 Mart tarihleri arasında yapılmıştı. Bu dönem diploma almaya hak kazanan ilköğretim öğrencileri için başvurulara katılabilecekler. Lisans ve ön lisans başvurusu yapan adaylar şartların uyuşmadığından dolayı kurada yer bulsalar dahi kabul edilmeyeceklerdir.

ekpss

ekpss

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir