Menu

Elektrik Çarpmasını Önlemek İçin Neler Yapmalıyız

Elektrik Çarpmasını Önlemenin Yolları, Elektrik Çarpması Önlemek İçin Yapılacaklar

Elektrik çarpmalarına dikkat edilmeli uzun süreli akıma kapılan birisi için hayati tehlike oluşturmaktadır. Elektrikli ev aletlerinin kullanımında özellikle kazalar meydana gelmektedir. Devrelerde veya ıslak bir şekilde tutulması sonucunda akıma maruz kalabilirsiniz. Elektrik kazalarına karşı çeşitli önlemler alınarak önlenmesi mümkün olmaktadır. Bilinçli kullanıcı olarak dikkatiniz sonucunda öğrenebileceksiniz.

Elektrik kaçağının yeri önceden tespit edilerek kapatılması gereklidir. Elektrik şalterleri mutlaka kapalı konuma getirilerek bu şeklide müdahale edilmesi gereklidir. El beceriniz yoksa mutlaka elektrik teknisyenini yada yetkili servisi çağırarak sizin yerinize işi yapmasını sağlayabilirsiniz. Yalıtkan eldivenler sayesinde elektrik akımının gelmesini önleyebilirsiniz. Akımın olup olmadığını kontrol etmek için elimizi kullanmamalıyız kontrol kalemleri ile test edilebilir. Elektrik akımı dikkat ile birlikte önlenebilir örnekleri çoğaltabilirsiniz.

Akım ile temas halinde olan birisi kurtulmak için yalıtkan cisimler kullanılarak uzaklaşabilir. Gerekli ilk yardım uygulanır ardından yardım yetkililerinin gelmesi ile durumu kendilerine tüm ayrıntıları ile anlatarak elektrik akımından kurtulabilirsiniz.

elektrik çarpması

elektrik çarpması

4 Yorum
  1. berfin Mayıs 12, 2015 / Cevapla
    • abide Mayıs 12, 2015 / Cevapla
  2. furkan kaya Mayıs 25, 2015 / Cevapla
    • tuba yzc Mart 29, 2016 / Cevapla

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir