Menu

Elektrik Tasarrufu Nasıl Yapılır

Tasarruf Nasıl Yapılır, Elektrik Tasarrufu Hakkında Bilgi

Günümüzde elektrik ve enerji tüketimi oldukça artmıştır. Nüfusun artmasının yanı sıra yeni yerleşim yerleri aydınlatmalara sebep oluyor. İhtiyacımız olanının çok daha fazlasını harcamaktayız. Ülkemizin sahip olduğu enerji kaynakları hızla tükenerek dışarıdan enerji alma ihtiyacı duyabiliyoruz. Enerji tasarrufu yaparak hem kendi hem de ülke ekonomisine katkıda bulunabiliriz.

Evde ihtiyacınız olduğu zamanlar ışıkları yakmalıyız. Salonun aynı zamanda oturma odasının ışıklarını yaktığımız zaman maddi olarak faturamız daha yüksek gelebilir. Gereksiz yerlerin ışıklarını söndürün ortalama 100 voltluk bir ampul oturma odanızı rahatlıkça aydınlatabilir.

Beyaz eşyaları alırken mutlaka A+++ özelliğe sahip olan ürünleri seçin sağlanan yalıtım sistemi ile birlikte %50’ye varan tasarruf yapabilirsiniz. Gün boyunca çalışan buzdolabınız faturalarınızı oldukça düşürecektir.

Uygulanan diğer bir sistem ise geceleri elektriğin daha ucuz olmasından kaynaklanıyor. Elektrik sayacını tasarruflu saat taktırarak geceleri daha az miktarda elektrik ödemesi yapabilirsiniz. Tellerde kalan ve gün boyunca kullanılan elektrik geceleri boş durmadığından dolayı ucuz fiyata evlere gönderiliyor. Çamaşır, bulaşık makinelerinizi bu saatte çalıştırarak bir miktar daha tasarruf yapmış olursunuz.

ampul

ampul

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir