Elektronik Sigaranın Zararları

Elektronik sigaraların kullanımı başlaması ile büyük ilgi gösterilmiştir. Sigarayı bıraktırdığı gibi insanları dumandan uzaklaştırarak sağlıklı olmaya doğru adımlar atmasını sağlıyor. Elektronik sigaranın zararlarını araştırdık internet üzerinden bir çok marka satışa başladığını görüyoruz. Reklamların yapılması ile internet sitelerinde belli belirsiz markalarla satışı yapıldığına şahit olduk.

Tütün ve tütün mamullerinin tüketimi haylice zararlı olduğundan dolayı bırakması zor oluyor. Bağımlılık yaptığından dolayı sağlığınızı olumsuz şekilde etkileyebilir. Elektronik sigara kurtuluş yolu olsa dahi yeterince masum olmadığını görüyoruz. Türk doktorların düşüncesi elektronik sigaradan uzak durulması olmuştur.

Meyve ve şeker aromalı olmasından dolayı daha çok bağımlılık yaptığı görülmüştür. Araştırmacılar elektronik sigara kullanımı içersinde biriktirdiği gazlardan dolayı insanlara zarar verdiğini söylüyor. El alışkanlığı oluşturup zararsız olduğu düşünülerek daha çok içilmeye başlayacaklarını düşündürüyor. Bağımlılık yapar, nikotin zehirlenmesine sebep olur, kanser oluşumunu tetikler, bulantı, kusma,titreme, havaleye neden olarak zarar verir.

elektronik sigara

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here